NAJLEPŠIE CVIKY NA PLOCHÉ BRUŠKO! Vyskúšajte týchto 10 cvikov na fitlopte!

0
1670
ploché bruško

Asi mi dá z vás väčšina za pravdu, keď poviem, že vypracovaná postava je snom mnohých žien. K nej bez pochýb patrí aj pekné bruško, ktoré zároveň patrí medzi najviac rizikovú partiu. Práve brucho je u mnohých ľudí akýmsi „skladom“ tukov. Preto pre veľa ľudí nie je ľahké vedieť, ako sa zbaviť nadbytočného tuku práve v tejto oblasti. Skvelým pomocníkom pre odbúranie nadbytočného tuku sú spaľovače, ktoré tento proces prirodzenou cestou urýchlia. 

Nemusíte mať tehličky na bruchu aby ste sa cítili byť krásnou. Vypracované brucho vyzerá sexi a aj vy sa tak môžete cítiť sebavedomejšie. Sezóna kúpalísk a dovoleniek je za rohom, takže najvyšší čas aby ste aj vy pre ploché bruško začali makať! 🙂 

Okrem estetickej stránky, ktorá je ale na prvý pohľad veľmi dôležitá, má vypracované brucho aj iné pozitíva. Mali by ste naň brať veľký ohľad, pretože cvičiť brucho je veľmi dôležité. Nielen preto aby krásne vyzeralo ale hlavne aby plnilo svoj stabilizačný účel, keďže drží chrbticu v správnej polohe.

Spevnené brucho a celý stred tela, najmä vnútorné brušné svaly, vám celkovo pomôžu aj v rozvoji sily. Aj pri cvičení základných cvikov, ako sú napríklad drepy alebo mŕtvy ťah, je brucho veľmi dôležité. Udržuje telo vzpriamené a pomáha vám lepšie udržať záťaž.   

ploché bruško

Svaly brucha sa rozdeľujú na vnútorné brušné svaly a vonkajšie brušné svaly. Najlepšie cviky na brucho sú práve tie, ktoré posilňujú všetky jeho svaly. Nezameriavajte sa preto len na vonkajšie svaly, ktoré vytvárajú sixpack. Myslite aj na vnútorné brušné svaly, ktoré sú veľmi dôležité nielen po technickej stránke. Pevné svaly na bruchu slúžia ako prevencia pred bolesťami chrbtice. Posilňovanie vnútorných brušných svalov vám pomôže ľahšie dosiahnuť vysnívaný štíhly pás.

Ako na ploché bruško?

Rozhodne to nie je o robení 200 a viac brušákov. Brušáky sú účinným cvikom, ak sa ale robia technicky správne. Na aktiváciu všetkých potrebných svalov brucha vám naozaj stačia len jednoduché a pomalé pohyby. Dôležité je aby ste precítili všetky svaly brucha, ako vonkajšie tak aj vnútorné. Výborným pomocníkom sú balančné pomôcky, ako napríklad bosu alebo fitlopta. Ak používate fitloptu tak je dôležité, aby ste si vybrali správnu veľkosť. Cviky na fitlopte sú veľmi efektívne a výborne ňou precvičíte celé telo.

Ako si vypracovať brucho?

Posilňovanie a následné rysovanie brucha trvá istý čas. Rozhodne tu nenájdete návod ako vypracovať brucho za týždeň a podobne. Dopracovať sa k peknému brušku s týmto tréningom a kvalitným stravovacím plánom, určite nebude pre vás problém. Týchto 10 najlepších cvikov na brucho vám pomôžu precvičiť všetky svaly brucha. Výnimkou nie je ani spodné brucho, ktoré je pre mnohých veľmi rizikovou oblasťou. Cvičenie je vhodné aj pre maminky po pôrode a cvičenie na doma. 🙂 

„Víťazi sa nikdy nevzdávajú – kto sa vzdáva, nikdy nevíťazí!“ 😉 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here